Bitcoin Dalgalandı, Piyasa Yukarı Yönlü Hareket Etti

Benzer Haberler

Kripto para piyasaları, Kasım ayının kapanışında gün boyu durgun seyrettikten sonra akşam saatlerinde hareketlilikler yaşamaya başladı. Bir süredir düşüş eğiliminde ve 55 bin dolar etrafında hareket eden Bitcoin (BTC), Kasım ayının son gününde akşam saatlerinde gelen ani yükselişler ile 59 bin dolar bölgesinin üzerine çıkmayı başardı. Bitcoin’de gelen bu yükselişler, kısa sürede altcoin piyasasını da etkisi altına aldı ve piyasalarda genel bir yükseliş hareketliliği görüldü. Bitcoin’e bu süreçte paralel olarak hareket eden Ethereum (ETH) da ATH bölgesine tekrar yaklaşmayı başardı. Gelen sert yükselişler sonrasında Bitcoin, gece saatlerinde 3 bin dolar birden değer kaybetti ancak BTC’deki bu ani düşüş, tüm altcoinlerde etkisini göstermedi. Bazı altcoinler bu noktada BTC’den ayrık hareket etmeyi başardı.

Bitcoin’de (BTC) Son Durum

Bitcoin’de gelen ani ve sert yükselişler ile birlikte fiyat tekrar 59 bin dolar bölgesinin üzerine çıktı. Bu aşamadan sonra gözler 60 bin dolar hedefine çevrilmişti ancak BTC bu bölgede fazla tutunamadı ve tekrar 56 bin dolar bölgesine indi. Bitcoin’de gelen bu geri çekilme, bazı altcoinlere de benzer şekilde yansımış olsa da Ethereum, XRP gibi bazı altcoinlerde etkisini göstermedi. Önce toparlanan ve ardından hızlı değer kaybeden BTC, yeni güne yükseliş eğiliminde girmiş olsa da gece gelen bölgeleri yeniden kazanmak için mücadele vermeye devam ediyor. Yazım sırasında Bitcoin 57 bin 262 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Ethereum’da (ETH) Son Durum

Bitcoin’de gelen yükselişler ve ardından gelen düşüşler, Ethereum’da da etkisini gösterdi. Ancak Ethereum, BTC’deki düşüş hareketliliğine dahil olmadı ve gece gelen sıçramalarla yakaladığı yüksek seviyeleri korumayı başardı. Ani yükselişler sonrası 4 bin 760 dolar bölgesine kadar yükselen ETH, bir süre 4 bin 700 dolar bölgesinin altına sarkmış olsa da bu bölgenin üzerinde kalmayı başardı. Yazım sırasında Ethereum 4 bin 748 dolar seviyesinde işlem görüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem