Bitcoin (BTC) Kritik Direnci Kıramadı

Benzer Haberler

Kripto para piyasaları Kasım ayında beklenen yükselişleri henüz gösteremedi. Birçok analist ve uzman isim, geçmiş yılların son çeyrek verilerini inceleyerek, 2021 yılı son çeyreğinde de Bitcoin (BTC) ile birlikte piyasaların ciddi değer artışları yaşayacağını öngörmüştü. Ekim ayında bu öngörüler büyük oranda doğru çıktı ve Ekim ayında gelen yükselişlerin izi Kasım ayının ilk haftasında da kendisini gösterdi. Ancak daha sonra Kasım ayında değer kayıpları ve durgun süreçler başladı. Geçtiğimiz hafta sert değer kayıpları yaşayan Bitcoin, hafta sonunda toparlanmış ve tekrar 60 bin dolar seviyesine göz kırpmaya başlamıştı. Ancak Bitcoin, haftanın ikinci günü açılışında hafif geri çekilme yaşayarak bu önemli direnç bölgesinden bir adım daha uzaklaştı.

Bitcoin (BTC)

Geçtiğimiz hafta gelen sert değer kayıplarının ardından Bitcoin, 29 Kasım Pazar sabah saatlerinde 53 bin dolar seviyesine kadar gerilemişti. Piyasalarda endişeye neden olan bu geri çekilmenin ardından Bitcoin, aynı gün içinde gelen yükselişler ile 60 bin dolar seviyesine doğru tırmanmış ancak 59 bin dolar bandını aşamamıştı. Bu bölgede durgun seyretmeye geçen Bitcoin, hafta açılışını da bu seviyede yapmıştı. Ancak haftanın ikinci gününde BTC açılışını hafif değer kayıpları ile yaptı. Gelen bu yükselişlerin ardından BTC yeni güne 56 bin 150 dolar seviyelerinde başladı. Bitcoin ile birlikte geri çekilmeler gören Ethereum (ETH) da tekrar yükseldiği 4 bin 500 dolar desteğinin altına sarktı.

Ethereum (ETH)

Bitcoin’e paralel şekilde değer kaybeden ve hafta açılışında yine Bitcoin’e paralel şekilde değer artışları yaşayan Ethereum, bu değer artışları ile 4 bin 500 dolar bandını aşmıştı. Ancak gelen yeni geri çekilmeler ile birlikte bu seviyenin altına gerileyen Ethereum, 4 bin 400 dolar seviyelerinde işlem görmeye başladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem