Bitcoin (BTC) Kritik Desteğini Kaybetti!

Benzer Haberler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), hızlı başladığı 4. çeyrekte ilk olarak Ekim ayı sonlarına doğru tüm zamanların rekorunu tazeleyerek piyasaları ayaklandırdı. Ekim ayına 43 bin dolar seviyesinde giriş yapan BTC, daha sonra Kasım ayında 60 bin dolar üzerindeki uzun soluklu seyrini korudu ve bu bölgedeki pozitif hareketlerle birlikte 9 ve 10 Kasım tarihlerinde 2 kez daha rekor seviyesini tazeledi. Gelen rekorlar sonrası bir geri çekilme yaşayan Bitcoin, hafta arasında bu geri çekilme sonrası 65 bin dolar etrafında fiyat mücadelesi vermeye başladı. Yeni haftada bu mücadeleyi kaybeden ve 60 bin dolar bandına gerileyen BTC, hafta ortasında 60 bin dolar desteğini de kaybetti.

Bitcoin’de (BTC) Düşüşler

Pazartesi ve Salı günlerini düşüş eğiliminde geçiren Bitcoin, son 24 saatlik süreçte de düşüşlerini sürdürdü. Gelen değer kayıpları ile mücadelesini 60 bin dolar desteğine kadar çeken BTC, buradaki desteği de kaybetti ve 60 bin dolar seviyesinin altına sarktı. Ardından kısa bir süreliğine 59 bin dolar desteğini de kaybederek 58 bin 800 dolar seviyesine kadar gerileyen BTC, daha sonra hızlı bir toparlanma gösterdi. Bitcoin’in son 24 saatlik süreçteki sert değer kayıplarına, Ethereum (ETH) ve önde gelen diğer altcoinler de eşlik etti.

Ethereum’da (ETH) Düşüşler

Bitcoin’deki değer kayıplarını takip eden Ethereum, son 24 saatlik süreçte 4 bin 110 dolar seviyesine kadar geriledi. Gelen bu geri çekilme ile birlikte Ethereum’da son 1 haftalık süreçte değer kaybı %10 seviyesini de aşmış oldu. Geçtiğimiz hafta ETH, 4 bin 800 dolar seviyelerinde işlem görüyordu ve Bitcoin için hedef 70 bin dolar seviyesine gelmişken ETH için de hedef 5 bin dolar seviyesine gelmişti. ancak gelen düşüşler sonrası ETH 4 bin dolar seviyesine kadar yaklaştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem