Bitcoin Aralık Ayında 100 Bin Doları Görecek Mi?

Benzer Haberler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Ekim ayında ciddi yükselişler elde ederek piyasanın güvenini yeniden kazandı. 43 bin dolar seviyesinde giriş yaptığı Ekim ayında, 3 haftalık süreçte 66 bin 967 dolar seviyesine kadar yükselen Bitcoin, bu bölgede yeni bir ATH belirlemiş oldu. Bitcoin’in tüm zamanların rekorunu tazelemesi, elbette yatırımcıları da heyecanlandırdı ancak daha sonra BTC’de gelen %10’luk geri çekilme, piyasalarda bir panik havası da oluşturdu. Gelen çekilme sonrası 60 bin dolar seviyesinde dengelenen Bitcoin’in, ilerleyen dönemlerde nasıl hareket edeceği bilinmiyor. Ancak popüler analist Justin Bennet, 2017 verilerinden yola çıkarak Bitcoin’in nasıl hareket edebileceğine dair analizlerini paylaşarak dikkatleri çekmeyi başardı.

Analist, Bitcoin’in 2017’deki ile Bire Bir Aynı Döngüde Olduğunu Belirtti

Twitter üzerinden takipçileri ile Bitcoin analizlerini paylaşan Bennet, Bitcoin’e dair bir şifre bulduğunu ima ederek analizlerini ortaya koydu. Bitcoin’in 2021 rallisinin neredeyse 2017 yılındaki dev ralli ile bire bir aynı devam ettiğini vurgulayan Bennet, bu hafta gelen geri çekilmenin bile burada bulunduğunu ifade etti. Bennet, döngüdeki her bir hareketin, 2017 rallisine kıyasla daha az agresif ilerlediğini belirtti ve o dönemlerde gerçekleşen %13’lük geri çekilmenin şimdilerde %8 ile %10 oranları arasında seyrettiğini söyledi.

Bennet, BTC İçin Gelecek Fiyat Tahminlerini Paylaştı

Geçmiş verilerin de bulunduğu bir Bitcoin fiyat grafiği paylaşan popüler analist Bennet, bu grafikten yola çıkarak Bitcoin’in mevcut döngüsünde hangi noktalara ulaşabileceğini de işaret etti. Bennet’in tahmin ve iddialarına göre Bitcoin, Kasım ayı ortalarında 65 bin dolarlık bölgeyi bir kez daha test edecek ve Aralık ayında da 100 bin dolar seviyesini görecek. Analistin tahminlerine göre Aralık ayı sonrasında ise Bitcoin, 2017’nin sonlarında ve 2018 yılının başlarında olduğu gibi bir düzeltmeye giderek gerilemeler yaşayacak.

Bitcoin’de Son Durum

Lider kripto para birimi Bitcoin, yazım sırasında 60 bin 755 dolar seviyesinde işlem görüyor. Hafta arasına 60 bin 693 dolar seviyesinde giriş yapan Bitcoin, TSİ 10.30 itibariyle gün içinde en yüksek 61 bin 548 dolarlık seviyeyi gördü. BTC, Cumartesi günü aynı süreçte en düşük ise 60 bin 435 dolarlık seviyeyi test etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem