Bitcoin Adına CEO’lar Karşı Karşıya!

Benzer Haberler

Kripto para piyasalarında hareketli dönemler kendisini göstermeye devam ederken, piyasanın ünlü isimleri de Bitcoin (BTC) ve kripto paralar ile ilgili yorum ve tahminlerde bulunmaya devam ediyor. Çoğu zaman geleceğe yönelik fiyat tahminleri olarak gelen açıklamalarda, zaman zaman doğrudan kripto paraların yapısal özellikleriyle de ilgili yorumlar gelebiliyor. Bunun net örneklerinden birini yakın tarihlerde, ABD’nin dev bankacılık kuruluşu JPMorgan’ın CEO’su göstermişti. Ünlü CEO, açıklamasında Bitcoin’in “aptal altını” olduğunu iddia etmişti. Bu açıklamaların ardından, bu yönde bir açıklama da Valkyrie Investments CEO’su Leah Wald’dan geldi. Wald, JPMorgan CEO’sunun açıklamalarına katılmadığını ve Bitcoin’in “harika bir dijital altın” olduğunu dile getirdi.

Wald: “Bence BTC Harika Bir Dijital Altın”

Leah Wald yaptığı açıklamasında JPMorgan CEO’suna katılmadığını, Bitcoin’in “aptal altını” olmadığını dile getirdi. Wald “Bitcoin bence harika bir dijital altın. Varlık şu ana kadar mükemmel bir iş başardı” dedi. Söz konusu açıklamalarında Wald, Bitcoin’in henüz ilk aşamada olduğunu ve buna rağmen en güçlü para ağlarından birine sahip olduğunu ifade etti. Bir diğer yandan Wald, son dönemlerde sık sık piyasaya sürülme ihtimali ile gündeme gelen dijital doların, piyasaya sürülmesi durumunda Bitcoin’in davasının daha da güçleneceğini düşündüğünü dile getirdi.

Wald, 4. Çeyrek İçin Çok Umutlu

Leah Wald söz konusu açıklamalarını dile getirdiğinde Bitcoin 48 bin dolar seviyelerinde işlem görüyordu. Yazım sırasında ise BTC 55 bin 208 dolar seviyesinde işlem görüyor. Wald konuya ilişkin olarak “Bitcoin 50 bin doları geçer ve bu seviyeyi korumayı başarırsa, bu ralliyle birlikte yılın dördüncü çeyreğinde en yüksek seviyelere ulaşabilir. 4. çeyrek için çok heyecanlıyım” ifadelerine yer verdi. JPMorgan CEO’sunun “aptal altını” açıklamalarına da değinen Wald “Açıkçası Bitcoin’in aptal altını olduğunu düşünmüyorum. Bence harika bir dijital altın ve bu değer deposu söylemini güçlendirme adına mükemmel bir iş başardı” dedi.

Dijital Dolar ve BTC Üzerine

Dijital doların, Bitcoin üzerindeki olası etkilerine yönelik bir soru ile karşılaşan Wald, bu ihtimalin Bitcoin için çok iyi olacağını düşündüğünü belirtti. Wald konuya ilişkin olarak “Ben dijital doların, Bitcoin’in davasını güçlendireceğini ve sağlamlaştıracağını düşünüyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem