Binance, Rusya’daki Hesaplara Dokunmayacak

Benzer Haberler

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Rusya’daki kripto hesaplar ile ilgili kararını açıkladı. Karara göre Binance, Rusya’da açılan hesapları dondurmayı düşünmüyor. Bununla birlikte yandan Ukrayna’ya kripto para bağışı da devam ediyor. Bugün itibarıyla yapılan bağış tutarı 17 milyon doları aştı.

Ukrayna, Binance’den Rusya ile kripto para operasyonlarını engellemesini istemişti. Ancak dünyanın en büyük Kripto Para borsası Binance, Rusya’dan açılan hesapları tek taraflı olarak dondurma planı olmadığını açıkladı.

İşte Binance tarafından yapılan o açıklama;

“Milyonlarca masum kullanıcımızın hesaplarını tek taraflı olarak dondurmayacağız. Kripto, dünya genelinde insanlara daha büyük finansal özgürlük sağlamak anlamına geliyor.”

Yapılan Yardımlar 17 Milyon Doları Aştı

Rusya tarafından Ukrayna topraklarına yönelik geçen hafta başlatılan saldırıdan bu yana Ukrayna’ya bağışlanan kripto para miktarı da 17 milyon Dolar seviyesine ulaştı.

Merkezi Londra’da bulunan blockchain analiz sağlayıcısı Elliptic şirketinin verilerine göre Ukrayna hükümetinin paylaştığı hesaplara 10,2 milyon dolar değerinde kripto para transferi yapıldı. İşlem adedi ise 12 bin 799 olarak gerçekleşti.

Şirketten yapılan açıklamada ise Ukrayna hükümetine ve orduyu destekleyen sivil toplum kuruluşlarına toplam 16,7 milyon dolar değerinde kripto para bağışı yapıldığı ifade edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem