Binance CEO’su, Terra Ekibine Çok Sert Tepki Gösterdi

Benzer Haberler

Geçtiğimiz hafta bilindiği üzere kripto para piyasalarında büyük çaplı bir çöküş yaşandı. Bu çöküşte, Terra blok zincirinde yer alan UST sabit coin’i ile LUNA projelerinde yaşanan kriz en büyük pay sahipleriydi. UST’nin bozulan sabitliğinin ardından hızla artan LUNA arzı, hem UST’nin hem de LUNA’nın giderek değersiz hale gelmesine neden oldu. Yaşanan krizde UST’de sabitliği tekrar sağlamak adına, LUNA Vakfı elindeki 80 bin Bitcoin’i (BTC) sadece 2 işlemde satınca, Bitcoin’de satış baskısı ile büyük geri çekilme yaşandı ve tüm piyasa bu çöküşün etkisinde kaldı. Yaşananlardan ötürü daha önce Terra ekibine tepki gösteren Binance CEO’su Changpeng Zhao, bu kez çok daha sert şekilde eleştirilerini dile getirdi.

Binance CEO’su Sert Çıktı

Konuya ilişkin olarak yazılı bir açıklama yayınlayan Binance CEO’su Changpeng Zhao, açıklamasında Terra yöneticilerini ağır şekilde eleştirdi. Terra blok zincirinde yaşanan kriz sonrasında LUNA’nın bir dolandırıcılık girişimi olup olmadığına ilişkin iddialar ve şüpheler de gündeme gelmeye başlayınca Zhao açıklamasında “Burada bir dolandırıcılık olduğunu düşünmüyorum. Kusura bakmayın ama bu tamamen aptallık” sözlerini dile getirdi. Zhao’ya göre Terra ekibi UST’nin sabitliği aşağı yönlü %5 oranında bozulduğu sırada rezerv satışlarına başlamalıydı. Zhao, bu yapılmamış rezerv satışının, söz ettiği senaryoda yapılmış olması durumunda yaşanan olayların yaşanmayacağını düşünüyor.

“Beynini Kontrol Ettirmeli”

Yayınladığı yazıda Terra ekibini hedef alan Zhao açıkça isim vermedi ancak herkes Zhao’nun bu eleştirilerinde başta LUNA’nın kurucusu Do Kwon’u hedef aldığını anladı. Zhao bazı açıklamalarda bulunduktan sonra yaşananlara ilişkin olarak “Tasarım hatalarının en aptalcası ise bir varlıktan daha çok üretmenin, o varlığın değerini artıracağını düşünmektir. Para basmak hiçbir zaman değer sağlamaz… Bu tasarımı kim yaptıysa beynini kontrol ettirmeli” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem