Binance Borsası ile Tanışın!

Benzer Haberler

Bincance, 2017 yılında Çin’de kurulan ve çeşitli kripto paraların ticaretine olanak sağlayan bir kripto para borsasıdır. İşlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olma özelliğini taşıyan Binance’ın kurucu babası Changpeng Zhao’dur. Binance, henüz ilk adımlarını Çin’de atmaya başladığı sıralarda, Çin hükümetinin kripto para karşıtı politikalarına ve yasaklamalarına maruz kaldı. Daha önce “high frequency trading” programını geliştiren bir yazılımcı olan Changpeng Zhao, baskıların daha da artacağını öngörerek Binance şirketinin merkezini Japonya’ya taşıdı.

Kendisine daha güveli limanlar aramaya koyulan Binance, japonya’da da istediği zemini oluşturamadı. Binance Japonya’ya taşındığı süreç içerisinde bazı sorunlarla karşılaştı. Japonya Finansal Hizmetler Kurumu (FSA), Binance’in ülkede hizmet verebilmesi için önce ruhsat alması gerektiğini belirtti. Binance’in bu ruhsatı alması için kullanıcı gizliliğinden ve şirket politikasından ödün vermesi gerekiyordu. Bu yüzden Japonya defteri de Binance için kapanmış oldu.
Şu anda birçok kripto para takipçisi Binance’in merkezinin Malta’da olduğunu düşünüyor. Wikipedia’da Binance’i aratan insanların karşısına dahi Binance’in merkezinin Malta’da olduğu bilgisi çıkıyor.

Binance’in yöneticilerinden Ted Lin bundan bir süre önce Decyrpt’e özel bir röportaj vermiş, şirketin genel durumundan bahsetmişti. Lin, Binance’in Malta’daki rolüyle ilgili önemli bilgiler paylaştı. Çoğu kişinin Binance merkezinin Malta’da olduğunu zannettiği dönemlerde Lin “Malta’da müşteri hizmetleri ve yasal konularla ilgilenmesi için özel bir ekip oluşturduk. Ancak Malta tam anlamıyla merkezimiz değil. Malta manevi merkezimiz.” Şeklinde bir açıklama yapmıştı.

Ocak 2018 itibarıyla 1,3 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük kripto para borsası haline gelen Binance, halen işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformudur. CoinMarketCap’in verilerine göre 9 Haziran 2021 tarihinde Binance üzerinde yapılan işlemlerin hacmi 29 milyar 833 milyon dolar olarak kayıtlara geçti.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem