Bill Miller: “BTC 200 Dolarken Satın Aldım”

Benzer Haberler

Kripto para piyasalarında, geçmiş dönemde yapılmış olan işlemler iki yönlü olarak ele alınıyor ve bu tür işlemler piyasada, kripto para odaklı forum siteleri ve sosyal mecralar gibi ortamlarda büyük ilgi görüyor. Yatırımcıların geçmişte yaptığı yatırımlar, bu yatırımları değerlendirme biçimleri, bu yatırımların içinde saklı kaldığı ve şifresine ulaşılamayan cüzdanlar gibi birçok konu, kripto para sektöründe fazlasıyla ilgi çekiyor. Geçmiş dönemde yapılmış olan yatırım hikayelerinden ilgi çekici bir deneyim de bu kez efsanevi yatırımcı Bill Miller’dan geldi. Miller, henüz çok ucuz dönemlerindeyken Bitcoin (BTC) satın aldığını açıkladı.

Miller’ın Kazancı Yaklaşık Yüzde 9 Bin Oranında

Ünlü yatırımcı, Bitcoin henüz 200 dolar seviyesindeyken BTC satın aldığını açıkladı. Bunun için herhangi bir kanıt sunmayan Miller’ın açıklaması doğruysa, bu da ünlü yatırımcının 2015 yılında bu satın alma işlemini yaptığını gösteriyor. Bill Miller yaptığı açıklamasında satın alma işlemlerinde ortalama maliyetinin 500 dolar seviyelerinde olduğunu dile getirdi. Bu hesaplamaya göre BTC’nin güncel değerinin 45 bin dolar olduğu düşünülürse, ünlü yatırımcının bu satın alma işleminden kazancı %9000 oranında oluyor.

Bill Miller, sadece kripto para piyasalarıyla alakalı değil, geleneksel ekonomi piyasalarında da yaptığı yatırım hamleleriyle adını duyurmayı başardı. Örneğin 2008 mali krizi yaşandığında, Bill Mill ciddi kayıplar yaşamış olmasına rağmen yatırımlarıyla bu kayıp ortamında önemli miktarlarda kazançlar sağlamayı başarmıştı.

BTC Yatırımı Miller’ın Zararlarını Kapatabilir

Öte yandan Business Insider’ın yakın tarihli 13F dosyasıyla belirttiği verilere bakıldığında Bill Miller’ın Coinbase hisselerine de yatırım yaptığı görülüyor. Verilere göre Miller, 30 milyon dolar değerinde 121 bin 185 adet Coinbase hissesi satın aldı. Ancak Miller’ın bu hisseleri satın almasından bu yana yatırımcı %24 oranında bir zarara uğradı. Fakat ünlü yatırımcının BTC satın aldığı doğruysa ve bu varlıkları hala elinde tutuyorsa, bu durum Miller’ın tüm portföyünde kar-zarar dengesini ciddi ölçüde değiştirebilir. Zira Miller’ın ne ’adar BTC satın aldığı da bilinmiyor.

BTC Fiyatı

Bitcoin son dönemlerde elde ettiği artışlarla 18 Ağustos tarihinde 48 bin doları test etti ancak gün içinde yaklaşık 3 bin 800 dolarlık geri çekilme yaşadı. Yazım sırasında BTC 44 bin 423 dolar seviyesinde işlem görüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem