Bilaxy Exchange Hacklendi!

Benzer Haberler

Kripto para dünyasında hack olaylarının ardı arkası kesilmiyor. Bugün yine önemli bir kripto para borsasından biri hacker saldırısına kurban gitti. Bilaxy, bugün bazı cüzdanlarının ele geçirildiğini bildirdi. Borsa henüz çalınan miktarı açıklamamış olsa da, tahminlere göre çeşitli kripto para birimlerinden toplamda 450 milyon dolar değerindeki varlığın çalındığı iddia ediliyor.

Bilaxy’nin resmi Telegram kanalı bugün, platformun bakım nedeniyle hizmetlerini geçici olarak durdurduğunu belirten birkaç güncelleme yayınladı.

Ancak birkaç saat sonra borsa, “Bilaxy saldırı bildirimini” duyurmak için Twitter’ı kullandı. Şirket, sıcak cüzdanının ele geçirildiğini bildirdi ve müşterilere hesaplarına para göndermekten kaçınmalarını uyarısında bulundu.

Sorunun yaşandığı andan itibaren Bilaxy yetkilileri, Telegram’da ekibin sorunu çözmek için çalıştığı ve kullanıcıların endişelenmemesi gerektiğine dair kısa güncellemeler yaptı. Bunun haricinde yetkililerin soruna ilişkin paylaştığı bilgilendirme yazıları oldukça az. Şu an itibariyle Bilaxy, bilgisayar korsanlarının ele geçirdiği kesin miktarı tespit edemedi. Şu an itibariyle şirketin web sitesi hala aktif değil.

HogeFinanc, Bilaxy’de depolanan tüm HOGE tokenlerinin boşaltıldığını ve başka bir cüzdana gönderildiğini söyledi. Bu token değerlerinin 22 milyon dolar dolaylarında olduğu tahmin ediliyor. Telegram’daki diğer tahminler, borsadan çalınan toplam miktarın 400 milyon doların üzerinde olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, bu konuda hala resmi bir açıklama yok.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem