Başarsoft’tan Bitturk’e 2 Milyon Dolarlık Yatırım!

Benzer Haberler

Başarsoft, ülkemizde hizmet veren bir kripto para borsası olan BitTurk’e yatırım yaparak %10 oranında hisse satın aldı.

Akıllı harita teknolojilerine odaklanan Başarsoft, blockchain teknolojisine yatırım yaptığını ilan etti. Başarsoft tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, sektöründeki değişik alanlara açılmak için blokzincir (blockchain) teknolojisine yatırım yaptı.

Başarsoft, ülkemizde hizmet veren bir kripto para borsası olan BitTurk’e yatırım yaparak %10 oranında hisse satın aldı. Söz konusu yatırımın 20 milyon dolar değerleme üzerinden gerçekleştiğini ve Başarsoft’un BitTurk’ün %10 hissesi için 2 milyon dolar ödedi. 2 milyon doların bir kısmı hisse karşılığı olarak verilirken bir kısmı da işletme sermayesi olarak şirketin içine kondu.

2017 yılında kurulan BitTurk, hem kripto para borsası olan hem de blockchain tabanlı temel yazılımları olan bir finansal teknoloji şirketi olarak hizmet veriyor. Ayrıca, BitTurk’ün FinDev markası yüksek frekanslı ve algoritmik alış-satış yazılımı ve DeFi (merkeziyetsiz finans) projeleri de geliştiriyor.

Gerçekleşen satın alma ile birlikte bu teknolojilerin haritaların yanı sıra başka dikey sektörlere de entegre edilmesi ve buradan gelir getirilmesi konularında BitTurk’e destek verecek olan Başarsoft, akıllı harita teknolojilerini de blockchain ile yurt dışına daha kolay bir şekilde taşıyabilmeyi hedefliyor.

Blockchain teknolojisine yaptıkları yatırımı değerlendiren Başarsoft CEO’su Alim Küçükpehlivan, bu satın alma ile Başarsoft’un global alanda çok daha etkili bir oyuncu olacağını ifade etti.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem