Bank of England: Kripto Varlıklar İngiltere İçin Sınırlı Bir Risk

Benzer Haberler

İngiltere Merkez Bankası Finansal Politika Komitesi (FPC), kripto para birimlerinin “şu anda İngiltere finansal istikrarı için sınırlı risk oluşturduğunu” açıkladı.

Kripto düzenlemesinin “hızlı bir şekilde gelişmesi gerekiyor” Ancak komite, dijital varlıkların “gelecekte oluşturabileceği” yönünde bir açıklama yaptı.

BoE, Finansal İstikrar Raporunda geleneksel piyasaları “dökülme” konusunda uyardığı ve geleneksel finans kurumlarından gelen ilginin bir endişe olduğunu öne sürse de, Temmuz ayına göre daha ciddi bir duruş sergiledi. Banka, “FPC, finansal kurumların bu varlıkların herhangi bir şekilde benimsenmesi konusunda temkinli ve ihtiyatlı bir yaklaşım benimsemesi gerektiğini düşünüyor” Dedi.

FPC yargıçları, İngiltere finansal sisteminin kripto varlıklarından kaynaklanabilecek doğrudan risklerin şu an için sınırlı olduğunu ekledi.

Bank of England, hem yerel hem de küresel ölçekte düzenleyici ve kanun uygulayıcıların, riskleri yönetmek ve finansal sistemde güvenliğin tesis edilmesi ve bütünlüğün korunması için hızlı büyüyen bu piyasadaki gelişmelere ayak uydurulması gerektiğini belirtti.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem