BAE Yetkilileri, Kripto Ticareti İçin Anlaşma İmzaladı

Benzer Haberler

Kripto paraların resmi para birimi olarak kabul edilmesi hususunda devletler ikiye ayrılmış durumda. Kimi devletlere göre bu yenilikçi finans sistemi birçok avantajlar sağlarken kimi devletlere göre de dezavantaj sağlıyor.

Kripto paraları henüz resmi olarak kabul eden bir Orta Doğu ülkesi olmasa da, Birleşik Arap Emirlikleri’nde yaşanan bazı gelişmeler, bu bölgedeki ülkelerin ilerleyen zamanlarda kripto paralara sıcak bakabileceği sinyalini veriyor olabilir.

Birleşik Arap Emirlikleri Menkul Kıymetler ve Emtia Kurumu (SCA), Dubai Dünya Ticaret Merkezi Kurumu (DWTCA) ile bir anlaşma imzaladı. Bu anlaşma, DWTCA’nın ekonomi bölgesi dışında kalan yerlerde kripto varlıkların düzenlenmesini ve ticaretini desteklemeyi amaçlıyor.

SCA ve DWTCA Anlaşma Yaptı

Birleşik Arap Emirlikleri Menkul Kıymetler ve Emtia Kurumu (SCA), Dubai Dünya Ticaret Merkezi Kurumu (DWTCA) ile bir anlaşma imzaladı. Anlaşma, DWTCA’nın kripto varlıklarla ilgili finansal faaliyetlerin yürütülmesi için gerekli onayları ve lisansları vermesine olanak sağlayan bir disiplini meydana getiriyor.

Ayrıca SCA, anlaşmanın bir parçası olarak kripto paralar ile ilgili büyük faaliyetleri de denetleme hakkına sahip olacak. Bu faaliyetler kripto paraların verilmesini, teklif edilmesini, ticaretini ve listelenmesini de içine alacak.

Anlaşma, SCA CEO’su Dr. Maryam Al Suwaidi ve DWTCA ve Dubai Turizm ve Ticaret Pazarlama Departmanı (DTCM) Genel Müdürü Helal Saeed Al Marri tarafından imzalandı.

Dr. Maryam Al Suwaidi, Ayrıntılar Paylaştı

“SCA, kripto paraların teklifinden, alışverişinden, ihracatından, listelenmesinden ve bunlarla ilgili finansal faaliyetler DWTCA bölgesinde lisans verilmesinden sorumlu olacak. Buna ek olarak SCA, serbest bölge içerisinde faaliyet gösteren lisanslı kuruluşları da denetleyecekti.r”

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem