BAE, Başkentte Yaşayan Tüm Kadınlara Ücretsiz Kripto Alan Adı Verecek

Benzer Haberler

Birleşik Arap Emirlikleri, başkent Abu Dabi’de yaşayan tüm kadınlara ücretsiz olarak kripto alan adı vereceklerini açıkladı.

Abu Dabi yatırım ofisi tarafından yapılan açıklamada; web3 kimlik platformu ve NFT alan adı sağlayıcısı Unstoppable Domains ile ortaklık kurulacağı açıklandı.

Projenin amacı ise; küçük ve orta işletmelerin %50’sine sahip olan kadınların, web3 hakkında bilgi edinmesi ve bu teknolojiye geçmelerini sağlamak. Verilecek olan bu alan adlarıyla beraber; kadınların tamamen sahip oldukları bir web3 alanı içinde verilerinin ve içeriğinin tam kontrolünü sağlayan, merkezi olmayan bir web adresi ve dijital kimlik sağlanması hedefleniyor.

” Web3 Teknolojisini Kadınlara Tanıtmaya Devam Edeceğiz “

Orta Doğu ülkeleri arasında kriptonun merkezi olmak için çalışmalarına devam eden Birleşik Arap Emirlikleri, çıkacak olan proje ile tüm topluluklardaki kadınların bu teknolojiyle tanışmasını ve web3 teknolojisine katılması için teşvik ediyor. Geçtiğimiz Nisan ayında ise en büyük borsalardan olan Binance, ülkede faaliyet gösterebilmek için gerekli izinleri aldığını açıklamıştı.

Kripto ile ilgili en son haberler için bizi twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.
Twitter Adresimiz: Parasanal

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem