Avustralya’da Kripto Dolandırıcılığı: 3 Kişi Tutuklandı!

Benzer Haberler

Avustralya polisi 6,000,000 dolarlık kripto dolandırıcılığıyla ilgili tutuklama yaptı. Avustralya’nın Victoria bölgesinde polis, web uyuşturucu ticaretiyle ilgili bir incelemenin özelliği olarak 8.5 milyon AUD (6 milyon USD) değerinden fazla kripto paraya el koydu.

Avustralya polisinin yaptığı baskın sonucunda ikisi erkek ve biri bayan olan çete tutuklandı. Bunun yanında tutuklularla birlikte İki mülke, iki araca ve çeşitli ilaçlara el konuldu. Bu kaynakların yaklaşık değerinin 13.1 milyon AUD (9.34 milyon USD) olduğu belirtiliyor.

Uyuşturucu Ağı Ortaya Çıktı

Victoria Polisi Suç Komutanlığı’ndan Mick Frewen, yapılan operasyona dair değerlendirmelerde bulundu. Frewen bu şebekenin “Günümüzün yeniliklerini de içeren ihlallerin radarına takılmamasını” önemli bir detay olarak değerlendirdi.

Victoria Polisi yaptığı açıklamada baskınlar sırasında Avustralya kolluk kuvvetlerinin 31 yaşında bir Kinglake sakini kadını ve 30 yaşındaki Preston sakini adamı tutukladığını söyledi. Kinglake sakini esrar bulundurmakla suçlandı ve ikisi de serbest bırakıldı. Buna ek olarak 33 yaşında olan bir Preston sakini adam tutuklandı. Ardından esrar bulundurduğu için ikaz edildi. Sydney Morning Herald’ın bildirdiği üzere bu kripto para biriminin bitcoin (BTC) olduğu anlaşıldı. Polis, iki şüphelinin ABD makamlarının 2013 yılında kapattığı darknet pazarı Silk Road ile bağlantılı olabileceğini ortaya çıkardı.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem