Avustralya Halkı Kripto Paraları Benimsiyor

Benzer Haberler

Avustralya’da kripto paralara olan ilginin daha da artmasını bekleniyor.

Avustralya’da düzenlenen 2021 Bağımsız Rezerv Kripto Para Birimi Endeksi (IRCI) anketine 2 binden fazla kişi katıldı. Katılımcıların kripto sahibi olan veya sahip olan yüzdesinin 2020’deki %18,4’ten %28,8’e ulaştığı bildirildi.

Sonuçlar, sektördeki büyümenin, kripto sahibi olanların olumlu deneyimlerinden kaynaklandığını insanların kazançlarının arttığını gösteriyor. Independent Reserve CEO’su Adrian Przelozny, yatırımlardan geri dönüş almanın çok zor hale geldiği bir ortam nedeniyle bu sonuçların sürpriz olmadığını söyledi.

Kripto paraların son bir yıl içerisinde diğer varlıklardan daha iyi performans gösterdiğini hatırlatan Przelozny, insanların böyle bir varlık sınıfı ile ilgilenmesinin doğal olduğunu düşündüğünü belirtti.

Przelozny, kriptonun olgunlaştıkça ve daha az volatil hale geldikçe eğilimin devam etmesini beklediğini belirterek, algılanan riskin de azaldığını ifade etti. 24 ila 34 yaş grubunun %27,6’su zengin olmak için satın aldıklarını söyleyen kriptoya en çok güvenen grup olurken, sisteme inanmayanların büyük olasılıkla 65 yaş üstü grubunda bulunuyor.

IRCI tarafından ankete katılan ve şu anda kripto sahibi olmayanların %28,6’sı, daha iyi tüketici korumaları olsaydı yatırım yapacaklarını söyledi. Katılımcıların %26,6’sı ise endüstri düzenlemesi iyileştirilirse kripto satın alacaklarını belirtti.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem