Avukat John Deaton, SEC’e Resti Çekti!

Benzer Haberler

SEC’nin XRP’ye ait mahrem toplantı dosyalarını isteme kararını eleştiren Avukat John Deaton, XRP yatırımcılarına çağrıda bulundu. Avukat Deaton, Ripple ve SEC arasında süregelen davanın, iki taraftan dolayı da sonuçlandırılamadığını dile getirdi.

SEC ve Ripple Labs davası, anlaşma söylentilerine rağmen 2021’in son çeyreğine kaldı. Mevcut durumda her iki tarafın da yönerge üstüne yönerge vermesinden ötürü işlemler bir türlü tamamlanamıyor.

Avukat John Deaton: Ben XRP Yatırımcılarının Temsilcisiyim

Anlaşılan o ki, SEC’ye meydan okuyanlar arasında yalnızca Ripple yok. XRP davasında kilit isim olan John Deaton, Fox Business ile yakın zamanda yapılan bir röportajda, “belirsiz regülasyonlarla mücadele” diyerek, 22.000 XRP yatırımcısını temsilcisi olduğunu ifade etti. Deaton, SEC’e başlattığı yasal işlem hakkında da konuştu. Avukat, SEC yetkililerinin Ripple’ın rakibi Ethereum ile bağlantılı olduğuna dair iddialarda bulundu.

2020 yılının sonlarında, SEC’nin Ripple’ Labs’a dava açmasının hemen ardından Deaton, hükümet organına konuya ilişkin görevini yerine getirmesi gerektiği yönünde bir açıklama yazdı. Avukat John Deaton yaptığı açıklamada SEC’nin saçma iddialarda bulunduğunu ifade ediyordu. Ancak Deaton’a göre SEC, Ripple davasının konunun mahkeme dışına taşınamayacağını iddia ederek açıklamaya itiraz etti. Daha öncesinde XRP yatırımı yapan John Deaton, amacının Ripple‘ı değil, SEC’nin kararından etkilenen XRP yatırımcılarını desteklemek olduğunu defaatle ifade ediyor.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem