Ava Labs CEO’su Kripto Para Düzenlemelerine İlişkin Konuştu

Benzer Haberler

Kripto para piyasaları 2021 yılında beklenmedik değer artışlarıyla karşılaştı. Ağustos 2020 döneminde yazılım şirketi MicroStrategy’nin Bitcoin (BTC) yatırımı yapması ile birlikte sektöre kurumsal yatırımcılar da dahil olmaya başladı ve bununla birlikte birçok yeni bireysel yatırımcı da kripto para sektörüne giriş yaptı. Gelen yeni sermayeler ile birlikte inanılmaz ölçülerde büyüyen kripto para sektörü, dünyanın her yerinde ülkelerin de dikkatini çekti ve ülkelerin kripto para sektörüne yaklaşımı da böylece şekillenmeye başladı. Son dönemlerde kripto para sektörü ile ilgili düzenleme adımlarının atılacağı konuşulan ABD gündeme gelmeye devam ederken, şimdilerde Türkiye’de de bu düzenlemelere ilişkin çalışmalar gündeme gelmeye başladı. Türkiye’deki kripto para yasa düzenlemelerine ilişkin bu kez de Ava Labs CEO’su Emin Gün Sirer fikirlerini dile getirdi.

Sirer: Kripto Düzenlemelerinde Türkiye’yi Büyük Fırsatlar Bekliyor

Hürriyet’ten Gazeteci Sefer Levent’e konuya ilişkin röportaj veren Emin Gün Sirer, Türkiye’yi kripto para yasa düzenlemeleri ile büyük fırsatların beklediğini ifade etti. Sirer dünyada henüz hiçbir ülkede Blockchain teknolojisinin tam anlamıyla bir yasal zemine oturtulmadığını ifade etti ve Türkiye adına bu alanda fırsatlar olduğunu söyledi. Ünlü CEO, zaman kaybetmeden kripto varlıkların yasal bir zemine oturtulması durumunda gerçekleşen kripto devriminin önemli bir kısmının da Türkiye’de olabileceğini belirtti.

Sirer: Yatırım İçin Kimseye Güvenmeyin

Açıklamalarında ayrıca yatırımcılara seslenen Sirer, kripto para yatırımcılarına hiç kimseden tavsiye almamalarını ve yatırım yaparken çok ciddi araştırmalar yapmaları gerektiğini ifade etti. Sirer, küresel olarak tanınan isimlere de güvenilmemesi gerektiğini söyledi ve açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Elon Musk alıyor diye hikayesi olmayan Dogecoin’i veya benzerlerini almayın. Alacağınız kripto para, yeni bir teknoloji içermeli. Bir başka kripto para biriminin kopyası olmamalı. Arkasındaki takım, kalıcı olmalı ve vizyon sahibi bir grup olmalı. Örneğin Dogecoin’in arkasında kimse yok, hikayesi yok, kullanım alanı yok.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem