Audius Hacklendi, Kayıp 1.1 Milyon Dolar!

Benzer Haberler

Merkeziyetsiz müzik akış programı olan Audius, hackerların saldırında 705 ETH (1,1 Milyon Dolar) kayba uğradığını açıkladı.

Cumartesi günü saat 19:00’da gerçekleşen saldırıda, bilgisayar korsanının yönetim sistemi tarafından kullanılan akıllı sözleşmedeki açıklardan yararlandığı ifade edildi. Hacker bu sayede topluluk hazinesinden Audius’ın yönetim jetonu olan AUDIO tokenından 18 Milyon adet transferini talep eden bir yönetim önerisi oluşturup onaylatmaya başladı. Çalınan bu tokenlerın piyasa değeri 6 Milyon dolardan fazla olsa da, mevcut piyasa koşullarında 705 ETH (1,1 Milyon dolar) değere satıldı. Çalınan bu fonların hackerın hesabında durduğu görülüyor.

Sözleşme Durduruldu

Audius firması, akıllı sözleşmedeki sorunların tespit edilip düzeltildiğini açıkladı. Durdurulan sözleşme sonrasında konu hakkında detaylı bir raporun kullanıcılarla paylaşılacağı aktarıldı. Audius, sanatçıların çalışmalarından AUDIO tokenı vasıtası ile para kazanabileceği, Ethereum ve Solana ağlarında kullanılan merkeziyetsiz bir müzik akış platformu olarak hizmet veriyor.

Kripto ve piyasalar ile ilgili en son haberleri anında öğrenmek için bizi sosyal mecralardan takip etmeyi unutmayın.

Twitter Adresimiz: Parasanal Twitter

Facebook Adresimiz: Parasanal Facebook

Telegram Kanalımız: Parasanal Telegram

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem