Artık Bitcoin ATM’lerinde Ethereum Seçeneği Olacak!

Benzer Haberler

Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı’na para hizmeti veren Bitcoin of America, kısa süre önce Bitcoin ATM makinelerine yeni bir seçeneğin eklediğini duyurdu. Kullanıcılar, Bitcoin ATM’lerinden artık Bitcoin ve Ethereum için alım satım işlemleri yapabilecek.

Bitcoin of America, Bitcoin ATM’lerine Ethereum’u dahil etmeye karar vermekle beraber Kripto para birimi Ethereum’un da çok kullanılan ve güvenilir bir kripto para birimi olduğuna karar vermiş gibi görünüyor. Bitcoin alan insanlar genelde hold etmek için almış oluyor. Ethereum ise birçok yerde kullanıldığı için Bitcoin ATM’lerinde Ethereum seçeneğinin olması kullanıcılar için de iyi olacağa benziyor.

31 eyallette Bitcoin ATM’si bulunan Bitcoin of America’nın, toplam yaklaşık 1300 makinaya sahiptir. Bitcoin of America çevrim içi olarak Litecoin seçeneğini de sunuyor.

Bitcoin of America’nın BTC ATM’leri, geleneksel ATM’ler gibi çalışır. İlki, ATM’lerde müşteriler banka kartından nakit para yatırabilir. İkincisi, kullanıcılar kripto paraları nakit olarak satın alabilir. Sonuncusu ise müşteriler, nakit karşılığında kripto paralarını satabilir.

El Salvador’un Bitcoin ATM’leri ABD Yolunda

Bundan yaklaşık 3 ay önce El Salvador kendi ülkesine 300’e yakın kripto para ATM’si kurdu. Geçen ay El Salvador, ABD’ye Bitcoin ATM’si kurmaya başladı. Kurulan ATM’lerle kullanıcılar Bitcoin ile ilgili işlemlerinden daha az komisyon ödeyecek.

Komisyonsuz olarak işletilecek olan ATM’lerden şimdilik 10 tane kurulması bekleniyor. ATM’ler ile çalışanlar ülkelerine masrafsız bir şekilde para gönderebilecek. ABD’de çalışanlar, başka ülkelerdeki ailelerine ve arkadaşlarına rahatça para gönderebilecek.

Bukele tarafından paylaşılan verilere göre Los Angeles, San Francisco, Atlanta, Georgia ve Chicago’da bulunması planlanan ATM’ler Bitcoin transferlerine aracılık edecek.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem