Ark Invest CEO’su BTC’nin 2030 Fiyat Tahminini Paylaştı

Benzer Haberler

Kripto para piyasalarında bir kez daha volatilite etkisini göstermeye başladı. 2021 yılında sert yükselişlere sahne olan kripto para piyasaları, bu süreçte aynı zamanda sert fiyat dalgalanmaları da görmüştü. Bununla birlikte kripto paraların en fazla eleştirildiği konulardan biri de volatilite olmuştu. Bitcoin (BTC) ve beraberinde genel olarak kripto para piyasaları fiyat dalgalanmaları ile hareket ederken, bu dalgalanmalar 2022 yılında da ciddi ölçülerde kendisini gösterdi. Önceki hafta yükselişe geçen piyasalar, bu hafta düşüş eğilimine geçti. Yatırımcılar gelecekte Bitcoin ve kripto para piyasalarının hangi seviyelere ulaşacağı konusunda yön aramaya devam ederken, Ark Invest CEO’su Cathie Wood, Bitcoin için 2030 yılı fiyat tahminlerini açıkladı.

Ark Invest CEO’sundan BTC Tahmini

Miami’de düzenlenen Bitcoin 2022 konferansı, tarihin en büyük Bitcoin organizasyonlarından biri olmayı başardı. On binlerce insanın katıldığı konferansta, sektörden birçok önemli isim ve şirket de yer aldı. Miami’deki Bitcoin konferansında konuşanlar arasında yer alan Ark Invest’in CEO’su Cathie Wood da Bitcoin adına fiyat tahminlerini dile getirdi. Bitcoin 2030 yılında hangi seviyelerde olabileceğine ilişkin fikirlerini paylaşan Wood’a göre ilerleyen dönemlerde kurumsalların Bitcoin ve kripto para benimsemesi artış gösterecek. Buna bağlı olarak da Bitcoin fiyatı çok ciddi ölçülerde değer kazançları yaşayacak ve Bitcoin 2030 yılında Wood’a göre 1 milyon dolar seviyesine kadar tırmanacak.

Benzer Tahmin Galaxy Digital CEO’sundan da Gelmişti

Dijital varlık yönetim şirketi Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz da daha önce yapmış olduğu Bitcoin fiyat tahminlerinde, Bitcoin fiyatının 5 yıl içinde 500 bin dolar seviyesine ulaşacağını öne sürmüştü. Novogratz da Wood’a benzer şekilde Bitcoin 2022 konferansında yaptığı açıklamalarda, Bitcoin fiyatının 1 milyon dolara kadar yükselebileceğine inandığını dile getirmişti. Wood’un açıkladığı fiyat tahmininin Novogratz’ın tahmini ile örtüşmesi dikkat çekti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem