Apple’ın Rotasında Kripto Paralar Var

Benzer Haberler

Dünyanın önemli devletleri, kişileri ve teknoloji devleri kripto paralara odaklanmışken, Apple’ın neler yapacağı merak ediliyordu. Bu yazımızda Apple’ın gelişen kripto para sektöründe atabileceği adımlara dair birkaç tahminde bulunduk.

Apple CEO’su Tim Cook, geçtiğimiz haftalarda katıldığı bir röportajda kripto para sahibi olduğunu söylemişti. Oldukça üstü kapalı bir şekilde olsa da kripto paralara kişisel olarak ilgili olduğunu söyleyen Tim Cook’un, kripto paraları Apple ile nasıl birleştireceği epeydir merak konusuydu. Teknoloji devlerinin radarından çıkmayan kripto paraların Apple tarafından nasıl kullanılabileceğiyle ilgili tahminleri değerlendirdik.

Apple’ın Kripto Paralarla İlgili Bir Planı Var Mı?

Tim Cook’un geçen katıldığı röportajda kendisinin kişisel olarak kripto para yatırımcısı olduğunu duymuştuk. Ancak kripto paralara ne kadar yatırım yaptığını veya hangi kripto paraya yatırım yaptığını söylememişti. Söylentilere göre kendisi Bitcoin yatırımcısı olsa da bu doğrulanmış değil.

Tim Cook’un röportajda kripto paralarla ilgili açıklamaları şu şekilde:

Kripto paralara sadece ilgiliyiz, hemen gerçekleştirmeyi planladığımız bir hedef yok. Nakit dengemile ilgili olumsuz durumların sorumlusu olmak istemem. Kendi paramı kriptoya yatırmayacağım için değil, insanların kriptoya maruz kalmak için Apple hissesi satın aldıklarını düşünmediğim için gidip bunu kriptoya yatırmazdım. Yani bunu yapmak isterlerse, bilirsiniz, başka yollarla doğrudan kriptoya yatırım yapabilirler. Yakın gelecekte ürünlerimiz için kripto almayı planlamıyorum. Masada duran bir fikir olsa da başka şeylere odaklanmış durumdayız.

Bu açıklamalardan anlıyoruz ki Apple, kripto paralara ilgili ve araştırma içerisinde olsa da masaya konmuş ciddi bir proje yok. Şirketin önceliğinin kripto paralar olmadığını da bu açıklamadan anlayabiliyoruz. Tesla ve Walmart gibi dev şirketler kripto paraları müşterileriyle tanıştırmak için sabırsız olsa da Apple şu anlık çekimser kalmayı tercih ediyor.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem