Apple Kurucu Ortağı, Kriptolar Hakkında “İyimser” Değil

Benzer Haberler

Apple kurucu ortağı Steve Wozniak, Yahoo Finance ile gerçekleştirdiği röportajında kripto paralar ve bu varlıkların geleceği hakkında fikirlerini dile getirdi. Dünyanın en ünlü mühendislerinden biri olan Wozniak’ın da kurucu takımında yer aldığı, dünyanın en büyük teknoloji markalarından biri olan Apple, geçtiğimiz dönemlerde kripto para dolandırıcılık videoları ve isim haklarının kullanılması gibi nedenlerle Youtube ile davalık olmuştu. Kripto para endüstrine ilişkin net bir adım atıp atmayacağı merakla beklenen Apple’ın kurucu ortağı Wozniak, bu konudan ziyade genel anlamda kripto paraların gelecekte nelerle karşılaşabileceğine ilişkin öngörülerini paylaştı. Ancak Wozniak, kripto paraların gelecekte iyimser senaryolarla karşılaşacağını düşünmüyor.

Steve Wozniak’a Göre Kriptolar Yasaklamalara Maruz Kalabilir

Yahoo Finance röportajında konuşan Wozniak, kripto paraların gelecekte hükümetler tarafından daha fazla yasaklanabileceğini düşündüğünü ifade etti. Ünlü mühendise göre kripto paralara yönelik artan ilgi, bir noktadan sonra hükümetleri rahatsız edebilir. Dünya genelinde kripto paraların gittikçe daha fazla kabul görmesiyle birlikte, Wozniak’a göre hükümetler kripto paralara yasaklamalar getirecek. Steve Wozniak, hükümetlerin kripto paraları kontrol edemediği noktada, bu varlıkları kısıtlamaya gideceğini düşündüğünü belirtti.

Wozniak’a Göre Hükümetler Kontrolü Bırakmayacak

Dünya genelinde daha yaygın bir benimseme ile karşılaşacağını düşündüğü kripto paraların, hükümetler tarafından daha fazla yasaklama ve kısıtlamalara maruz kalacağını düşünen Steve Wozniak şu ifadeleri kullandı:

“Sorun şu ki hükümetler kriptoların kontrollerinden çıkmalarına asla izin vermeyecek. Her şeyin kriptolar ile yapılabildiği bir noktaya gelirsek, gözlem ve vergilendirme için hükümetler kontrolü kaybettiklerini düşünürse onları yasaklayabilir.”

Wozniak, BTC’nin Değiştirilemiyor Oluşunu Pozitif Değerlendiriyor

Öte yandan Steve Wozniak, şirketlerin ve devletlerin Bitcoin’i (BTC) değiştirmiyor olmalarının iyi bir durum olduğunu düşündüğünü de ifade etti. Wozniak bununla ilgili olarak da “Jack Dorsey gibi insanların konuşmasına ve kriptonun iş anlaşmalarımızın kalbi olması gerektiğine bayılıyorum” dedi. Ünlü mühendis ayrıca “Bitcoin matematiksel olarak saf” tanımlamasını da kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem