Anketlere göre El Salvador Halkı Bitcoin’e Mesafeli Duruyor!

Benzer Haberler

El Salvador’da yapılan iki anket sonucuna göre, El Salvador halkının büyük bir kısmı Bitcoin’e karşı çıkıyor. Bitcoin yasası 7 Eylül’de yürürlüğe girecek ancak halk bu yasadan ötürü pek de memnun değil.

El Salvador medyası, Bitcoin yasasını ve bu yasanın mimari olan Başkan Nayib Bukele’i yeteri kadar eleştiri yağmuruna tuttu. Bitcoin yasasına muhalif olan El Salvador medyası, Orta Amerika Üniversitesi’nin (UCA) 18 yaş ve üzeri 1.281 kişiyle yaptığı anketi büyük bir zevkle ilan etti. Bununla birlikte La Prensa Gráfica ise LPG Data birimi aracılığıyla 1.506 vatandaşla kendi anketini gerçekleştirdi.

Her iki anket birbirine yakın bir sonuç verdi: UCA anketine göre halkın %68’i Bitcoin’in resmi para birimi olarak kabul edilmesini İstemiyor. Katılımcıların %32’sinden fazlası yasadan memnun olduğunu ortaya koydu. Öte yandan La Prensa Gráfica anketine göre halkın yaklaşık %66’sı Bitcoin’in resmi para birimi olarak kabul edilmesini istemiyor. Katılımcıların %23’ünün desteklediği, geri kalanlar ise bu konuda kararsız kalıyor veya yorum yapmak istemiyor.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem