AMC’nin DOGE Anketine Elon Musk da Dahil Oldu

Benzer Haberler

Kripto para birimlerinin çeşitli alanlarda ödeme aracı olarak kullanılma yöntemi, kripto para piyasaları genişledikçe yaygınlaşmaya devam ediyor. Günden güne ana akımda daha sık yer edinmeye başlayan kripto paralar, geleneksel ekonomi piyasalarında da birçok alanda artık ödeme aracı olarak kullanılabiliyor. PayPal gibi dev aracı kurumların attığı adımlar sonrası daha da yaygınlaşan bu durum, don dönemlerde dev şirketlerin katılımıyla daha arttı. Birçok işletme, kurum ve şirket kripto paralarla ödemeleri kabul etmeye başladı. Bunun son örneğini de ABD merkezli sinema salonu zinciri olan AMC Entertainment gösterdi. AMC, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamasında kriptolar ile ödemelerin önünü açacağını duyurmuştu.

AMC Entertainment DOGE Kabul Etmeli Mi?

Yaklaşık bir ay önce AMC, Bitcoin (BTC) ile ödeme alacağını açıklamıştı. Geçtiğimiz hafta gelen açıklamalarda ise AMC’nin, Bitcoin’in yanı sıra Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash’le (BCH) de ödemeleri kabul etmeye başlayacağı ifade edilmişti. Bunun üzerine AMC CEO’su Adam Aron, Twitter üzerinden 21 Eylül tarihinde bir anket düzenledi. Aron, düzenlediği ankette takipçilerine Dogecoin’in (DOGE) diğer kabul edilen kripto paralar gibi ödemelerde kabul edilip edilmemesi üzerine bir soru sordu. Çoğunluk, bu ankette “Evet, kabul edilmeli” yanıtını verirken, anket paylaşımına katılan bir diğer isim Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk oldu.

Elon Musk ve DOGE Desteği

Elon Musk, bilindiği gibi 2021 yılında Dogecoin paylaşımlarıyla DOGE’un büyük bir destekçisi olduğunu göstermişti. Son dönemlerde her ne kadar DOGE ile ilgili paylaşımlarını azaltmış olsa da Elon Musk’ın DOGE destekçisi olduğu biliniyor. Hatta bu kapsamda Musk, 2022 yılındaki DOGE-1 Ay görevi için Dogecoin de kabul etmişti. Musk, Adam Aron’un DOGE ile ilgili anket paylaşımını beğenerek desteğini bir kez daha gösterdi.

Paylaşıma, DOGE Kurucusu Da Dahil Oldu

Adam Aron’un anket paylaşımıyla ilgili bir yorum da DOGE’un kurucu ortaklarından biri olan Billy Markus’tan geldi. Markus, sosyal medya kullanıcılarını ankete oy vermeye ve paylaşımı beğenmeye çağırdı. AMC CEO’su Aron’un paylaşımında, ankette %70’ten fazla “Evet, kabul edilmeli” oyu çıktı. Bu durumda şirketin kripto paralarla ödeme alma konusunda DOGE için nasıl bir yol izleyeceği merakla bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem