AMC Theatres, E-Hediye Kartı İçin Kripto Ödemeleri Kabul Ediyor!

Benzer Haberler

Büyük Amerikan tiyatro zinciri, 2022 yılına kadar müşterilerin kripto ile sinema bileti satın almalarına izin vermek istiyor.

Amerikan sinema devi AMC Theatres, yıl sonuna kadar kripto para ödemelerini kabul etme hedefine istikrarlı bir şekilde yaklaşıyor. Sinema, bugünden itibaren elektronik hediye kartları için kripto paraları kabul etmeye başlıyor.

AMC Theatres CEO’su Adam Aron 5 Ekim’de yaptığı açıklamada, AMC müşterilerinin artık doğrudan AMC web sitesi, mobil uygulama ve tiyatrolar aracılığıyla Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimleriyle dijital hediye kartları satın alabileceklerini duyurdu.

Aron, yeni ödeme seçeneğinin büyük kripto ödeme işlemcisi BitPay aracılığıyla etkinleştirildiğini ve tüketicilerin 200 dolara kadar e-kart satın almalarını sağladığını belirtti.

CEO, AMC e-kart alımları için kabul edilen dijital varlıklar arasında Dogecoin’e (DOGE) özellikle dikkat çekti. Aron, Eylül ayında AMC’nin 2021’in sonuna kadar biletler için kabul edilen kripto para birimleri listesine DOGE’yi dahil edeceğini açıklamıştı.

Aron, Twitter’da 140.000 kişiden oluşan bir anket düzenlemiş ve topluluğa AMC’nin biletler için DOGE ödemelerini kabul edip etmeyeceğini sorarak istişarede bulunmuştu. Aron, “AMC’nin Dogecoin’i kabul etmesi gerektiğini düşündüğünüz açıkça anlaşılıyor. Şimdi bunu nasıl yapacağımızı tespit etmemiz gerekiyor. Bizi izlemeye devam edin.” Diyerek gelişmelerin yakın olduğunu o günlerden haber verdi.

Daha önce bildirildiği gibi Aron, şirketin 2022 yılına kadar yeni ödeme seçeneğini sunmayı umarak ağustos ayında sinema biletleri için Bitcoin ödemelerini kabul etme planlarını duyurdu. Film zinciri ayrıca dört diğer kripto para birimini de desteklemeyi planlıyor. DOGE, ETH, LTC ve Bitcoin Cash kabul edilme ihtimali yüksek olan kripto paralar arasında yer alıyor.

Bu yılın başlarında, Tayland’ın en büyük sinema işletmecisi olan Major Cineplex Group, müşterilerin kripto paralarala bilet satın almalarını sağlayan bir ödeme pilotu başlattı.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem