Altın ve Para Uzmanından Yatırımcılara Kritik Uyarı

Benzer Haberler

Küresel ekonomi piyasalarında Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş ve taraflar arasındaki müzakere görüşmelerini etkileri devam ediyor. Savaşın başlaması ile birlikte altın fiyatları hızlı bir yükseliş yaşamış ve daha sonra dalgalı seyrederek düşüş eğilimine girmişti. Ardından piyasalarda çift yönlü fiyat hareketleri görülürken, yurtiçi piyasalarda gram altın, geçtiğimiz haftayı değer kaybıyla tamamlamıştı. Altın fiyatlarında görülen aşağı yönlü hareketler sonrası yatırımcılar uzman ve analist yorumlarını değerlendirmeye aldı. Yön bulmak isteyen ve uzman yorumlarını değerlendiren yatırımcılar için Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’ten kritik bir uyarı geldi. Tarih vererek uyarıda bulunan Memiş, yatırımcılara bir de tavsiyede bulundu.

İslam Memiş’ten Yatırımcıya Kritik Uyarı

Sosyal medyadan değerlendirmelerini paylaşan İslam Memiş, bir de TGRT Haber’de açıklamalarda bulundu. İstanbul’daki Rusya – Ukrayna müzakereleri sonrası piyasalarda görülen düşüşün kalıcı olmadığını ifade eden Memiş, belirsizliğin görüldüğü manipülasyon piyasalarında sert düşüşlerin bir alım fırsatı olduğunu ifade etti. Altın ve gümüş gibi emtia fiyatlarının hızlı bir şekilde gerilediğini ancak daha sonra tekrar sert şekilde yükseldiğini dile getiren Memiş, daha önce de dile getirdiği bir uyarısını tekrarlayarak, “2022 yılı oldukça karışık bir yıl olacak” sözlerini dile getirdi. Memiş hem aylık bazda hem de yıllık bazda dalgalı bir seyirde gerçekleşen fiyatlamaların görüleceğini savundu ve “Bir yandan merkez bankaları faiz artırımı yapıyor, diğer yandan enflasyon artıyor” dedi.

“900 Lira Üzerinde Gram Altın Almam”

İslam Memiş açıklamasında “Bankalar 5 liralık makası 10 liraya, 10 liralık makası 20 liraya açıyorlar. Bankanız geniş makas aralığı veriyorsa değiştirin. İlla A bankası olacak diye bir şey yok” dedi. Memiş değerlendirmesinde “Gram altın 893 seviyesine kadar gerilerken bugün 914 seviyelerine kadar yükseldi. 900 lira üzerinde gram altın almam” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem