Altın ve Para Uzmanı Tarih Vererek Tahminlerini Açıkladı

Benzer Haberler

Küresel finans piyasasında dolar güç kazanmaya devam ederken, altın ve gümüş piyasasında ise hafif yükselişler kendisini göstermeye başladı. ABD Merkez Bankası’nın (Fed) 50 baz puanlık faiz artırma kararı sonrasında şahin tonda açıklamalarda bulunması, altın fiyatlarına düşüşle yansımıştı. Piyasa durulmaya başlarken, Altın ve Para Piyasası Uzmanı İslam Memiş, altın ve gümüş için kritik açıklamalarda bulundu. Yatırımcılar altın piyasasında fiyat artışlarının yaşanıp yaşanmayacağını görmek, buna göre alım-satım pozisyonlarını belirlemek üzere uzman yorumlarını değerlendiriyor. Bir süredir altın fiyatında orta ve kısa vadede yükseliş öngördüğünü ifade eden İslam Memiş, yatırımcılara seslenerek altın ve gümüş piyasasında büyük farklılıkların yaşanacağı tarihi açıkladı.

İslam Memiş’ten Yatırımcılara Çağrı

Geçtiğimiz dönemlerde yaptığı açıklamalarda altın piyasasında uzun vadeli fiyat tahminlerini dile getiren İslam Memiş, yurtiçinde gram altın fiyatının 1.450 dolar bandına kadar yükseleceğini düşündüğünü dile getirmişti. Daha sonraki açıklamalarında bu tahminini yineleyen Memiş, öte yandan benzer bir şekilde gümüşün de yükselebileceğini ifade etmişti. Nisan ayının piyasalar adına alımlar için final ayı olduğunu dile getiren Memiş, altın alamayan yatırımcıların gümüş yatırımları yapabileceğini de dile getirmişti. Memiş, altın ve gümüş konusunda yatırımcılara benzer bir tavsiyede daha bulundu.

Memiş Altın ve Gümüşte Yükseliş Öngörüyor

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, daha önce altın ve dolar konusunda dile getirdiği tahminlerde başarıya ulaşarak dikkat çekmişti. Memiş’e göre Temmuz ayı itibariyle hem altın hem de gümüş, mevcut seviyelerinden çok farklı noktalara ulaşacak. Memiş, altın ve gümüşün bulunduğu fiyat seviyeleri itibariyle kazan fırsatı sağladığını ve bir alım fırsatı sunduğunu öne sürdü. İslam Memiş’e göre Temmuz ayından itibaren hem altın hem de gümüş fiyatları yükselişe geçebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem