Altcoin Piyasasında Dikkat Çeken Hareketlilikler

Benzer Haberler

Kripto para piyasalarında son günlerde yukarı yönlü hareketlilikler bir kez daha kendisini göstermeye başladı. Kasım 2021’den itibaren düşüş eğilimine giren ve 2022 yılında düşüşlerini hızlandıran kripto para piyasaları, 24 Şubat günü Rusya – Ukrayna savaşının başlamasıyla birlikte hızla düşüş yaşamış ve ardından toparlanmaya başlamıştı. Savaş sürecinde çift yönlü dalgalanan kripto paralar, 24 Mart Perşembe gününde, hafta içinde gelen yükseliş eğilimini korumayı başardı. Birkaç gündür yukarı yönlü hareket eden kripto para piyasalarında, Bitcoin’in (BTC) fiyat hareketlerinin yanında altcoinler de dikkat çekiyor. Altcoinler piyasasındaki hareketlilikler sonrası son durum ne?

Altcoinlerde Dikkat Çeken Hareketlilik

Kripto para piyasalarının geçtiğimiz yılın ortalarından itibaren en dikkat çeken altcoinlerinden biri olan Solana (SOL), son birkaç günde gelen yukarı yönlü hareketler ile birlikte 90 dolar seviyesinin üzerine tırmandı ve 95 dolar seviyesinde düşüşlü bir alım bloğuna girdi. Bununla birlikte Solana fiyatında kısa vadeli bir düşüş eğilimi görüldü. Öte yandan geçtiğimiz günlerde beklenmedik bir performans ortaya koyan Loopring (LRC) ise gördüğü talep yoğunluğunu yitirmedi ve 1,23 dolar seviyesindeki kritik direnci test etmeyi sürdürdü. SOL ve LRC fiyat hareketleri ile dikkat çekerken, son dönemlerin dikkat çeken altcoinlerinden biri olan ApeCoin (APE) de başlattığı hızlı yükseliş sonrası 14 dolar seviyesine kadar tırmandı.

Solana Fiyatında Son Durum

Şubat ayı sonlarında ve Mart ayı başlarında 95 dolar seviyesinde düşüş emri bloğu oluşturan Solana, bir kez daha bu bölgeye doğru hareket etti. Ancak analistler, Solana’nın bu kritik bölgenin üzerine çıkıp burada yukarı yönlü bir kırılma yaşayıp yaşamayacağı konusunda belirsizliğin devam ettiğini belirtiyor. Analistler, olası bir aşağı yönlü kırılmada ise fiyatın hızla 88 dolar bölgesine çekilebileceğini belirtiyor. Yazım sırasında SOL, CoinMarketCap verilerine göre 97,8 dolar seviyesinde işlem görüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem