Alibaba’nın Kritik İsmi Kripto Paralar Hakkında Paylaşım Yaptı

Benzer Haberler

Alibaba Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Brooklyn Nets basketbol takımının sahibi olan Joe Tsai, paylaştığı tweette “Kriptoyu seviyorum.” İfadelerine yer verdi. Joe Tsai’nin bu tweet’i, başta Çin kaynaklı Twitter hesapları tarafından paylaşıldı. Bununla birlikte ortaya ilginç bir tesadüfü de ortaya çıktı.

Ünlü iş insanları ve influencer’ların attıkları tweet’lerin piyasalarda manipülasyona sebep olup olmama durumu, 2021 yılında kripto para endüstrisinde en çok tartışılan konulardan biri oldu. Bu bağlamda en çok konuşulan ismin SpaceX CEO’su Elon Musk olduğu aşikar. Ancak birçok kişi de Musk’un metoduyla piyasalarda etki yaratma peşinde.

Son olarak ise Çinli çevrim içi satış devi Alibaba’nın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Joe Tsai de kripto paraları sevdiğini açıklayan bir tweet atarak “Kriptoyu seviyorum.” Dedi.

Crypto Tesadüfü Dikkat Çekti

Tsai’nin tweet’iyle ilgili “ima eden…” vurgusunu yapmamızın sebebi ise bu tweet’in içinde bir kelime oyunu olma ihtimali. Çünkü Tsai aynı zamanda NBA takımlarından Brooklyn Nets’in sahibi. Bu sene NBA’de şampiyonluk hedefleyen Nets, Kevin Durant, James Harden ve Kyrie Irwing gibi dünya yıldızlarını kadrosunda barındırıyor. Bilindiği üzere Irwing aşı olmayı reddettiği için maçlara çıkamıyor.

Tsai’nin kripto hakkındaki tweeti ile Brooklyn Nets’in alakasına cevaben şunlar söyleniyor:

TSİ bu gece oynanan maçta Nets, deplasmanda Los Angeles Clippers’ı mağlup etti. 2 gün önce oynanan maçta da Nets, şehrin bir başka takımı olan Lakers’ı yenmişti. Bilindiği üzere iki Los Angeles takımı da maçlarını aynı salonda oynuyor. İlginç olan şu ki, müsabakanın gerçekleştiği salonun adı da “Crypto.com”.

Ünlü salon Staples Center’ın isim hakkı, reklam yatırımlarına çok ciddi para harcayan kripto para borsası Crypto.com tarafından bu sene satın alınmıştı. Artık Lakers ve Clippers’ın maçları Crypto.com Salonu’nda oynanıyor. Dolayısıyşa Tsai’nin bu tweet’i iki günde Crypto.com salonunda elde edilen iki galibiyetten ötürü de atılmış olabilir.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem