AKP Grup Başkanvekili Elitaş Kripto Para Yasası Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Benzer Haberler

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, A Haber’de katıldığı bir programda, kripto para düzenlemeleri hakkında açıklamalar yaptı.

Mustafa Elitaş, çarşamba günü TBMM’de hem akademisyenler hem de sektörün içerisinde yer alan taraftarla bir araya geleceklerini bildirdi:

“Kendi bakış açıları yerine olayı daha büyük bir çerçeveden değerlendirirlerse olumlu bir sonuca gidecek yasal bir düzenlemeyi yapmamıza katkı sağlayacaklar diye düşünüyorum.” Dedi.

Elitaş, konuşmasını şu sözlerle devam ettirdi:

“Kanaatimce genel bir çerçeve çizdikten sonra diğer konuları ikincil mevzuata bırakmak daha doğru olur. Bu bir an önce hemen çıkarılacak bir yasa değil. Enine boyuna her türlü teferruatı düşünüldükten sonra sistemi tıkamayacak, sistem önünde engel ortaya çıkarmayacak ve rakam doğruysa 5 milyon civarında katılımcının olduğu bir süreçte ellerinde amiyane tabirle patlamayacak bir yasal düzenleme ortaya koymamız lazım. Kimseyi tedirgin etmeden, korkutmadan ama kimsenin de mağdur olmasına izin vermeden bu düzenlemeyi bir an önce yapmamız gerektiği kanaatindeyim.”

AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı, “Kripto para düzenlemesi hazır, en yakın zamanda meclise gönderilecek.” açıklamasından sonra yatırımcıların odağı hazırlanan düzenlemeye yöneldi. Düzenlemenin önümüzdeki günlerde meclise gelmesi ve burada alt komisyonlarda tartışmaya açılması bekleniyor.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem