Adam Back: Bitcoin 500 Bin Dolar Olabilir!

Benzer Haberler

Bitcoin’in bu yıl bir patlama yaşayacağını düşünen analistler arasına bir yenisi daha eklendi. Kripto para dünyasındaki ilk kişilerden biri olan Adam Back, bu yıl içerisinde Bitcoin’in 100.000 dolar seviyesine kadar çıkabileceğini söylüyor. Hatta Back, Bitcoin fiyatının uzun vadede 500.000 doları geçeceğini öngörüyor.

Kripto para dünyasının ilk üyelerinden ve geliştiricilerinden olan, bir dönem Satoshi Nakamoto’yla görüştüğü ve hatta Nakamoto’nun kendisi olduğu iddia edilen Adam Back, Anthony Pompliano’nun podcast’ine misafir oldu.

Yıllardır lider kripto para olma unvanına sahip olan Bitcoin için, bu yıl 100.000 dolar seviyesine gitme ihtimalini öngören Back, 500 bin dolar olma ihtimalini de değerlendirdi:

“Gelişen piyasalarda daha fazla benimsenme olduğunu görüyoruz. Batı’da ödeme konusunda daha fazla seçenek olarak kullanılmaya başlandı. Stok akış modeli gibi ilginç tarzlar var. Bunun gelişip gelişmeyeceğini göreceğiz. Benim yaptığım karşılaştırma ise altınla ilgili. Ben Bitcoin’in her anlamda fiziksel altından daha iyi olduğunu düşünüyorum. Toplamda kaç tane coin olduğundan yola çıkarsak, sadece bu tarz bir bakış açısıyla sene sonu 100 bin dolar olma ihtimali yüksek. Uzun vadede ise 500 bin dolar da olacaktır diye düşünüyorum.”

Bilindiği üzere Adam Back, Bitcoin’in yaratıcısı olan Satoshi Nakamoto’dan ilk e-mail alanlardan birsi. Ayrıca ilk Bitcoin yatırımcıları arasında yer alıyor. Blockstream şirketinin kurucularından olan Back, İngiliz olması ve Nakamoto’nun da bazı dönemlerde yazılarını İngiliz İngilizcesiyle yazıyor olmasından dolayı, Satoshi’nin kendisi olduğu yönündeki iddialarla muhatap oluyor. Back, bu iddiaları yıllardır reddediyor ve Satoshi’yi tanımadığını ifade ediyor. Blockstream şirketi de kısa süre önce 210 milyon dolarlık bir yatırım almış ve piyasa değerini 3.2 milyar dolara çıkarmıştı.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem