ABD Yönetimi Kripto Para Ambargosunu Genişletiyor!

Benzer Haberler

Rusya Ukrayna savaşı daha önce hiç görülmemiş yeni ambargoların da gün yüzüne çıkmasını sağlıyor. Bunların başında ise kripto paralar üzerinden yürütülen yeni kısıtlamalar geliyor.

ABD, Rusya üzerindeki kripto para ambargosunu arttırıyor! Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş her geçen gün kızışırken, olayın diğer tarafları olan Rusya’ya ambargo uygulayan ülkeler cephesindeki gelişmelerde günden güne çeşitlilik kazanıyor. Son olarak oldukça kapsamlı ekonomik yaptırımlarla karşı karşıya kalan Rusya’nın bu yaptırımları delebilmek için kripto paraları kullanabileceği iddia edilmiş, bunun üzerine de başta Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere olmak üzere pek çok ülke hızlıca harekete geçmişti.

İşte bu kapsamda bugün Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanlığı tarafından kripto paraların nasıl kullanılmaması gerektiği konusunda bir kılavuz yayımlandı. Kılavuzun başlıca amacı, Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto varlıklara yatırım yapan vatandaşların ne yapması gerektiğini değil ne yapmaması gerektiğini göstermek.

Rusya’nın kripto varlıklar üzerinden yapacağı hamleleri kısıtlamayı amaçlayan ABD Hazine Bakanlığı, önümüzdeki günlerde bu önlemlerin arttırılacağını da açıkladı. Önümüzdeki günlerde kripto varlıklara ilişkin yeni düzenlemelerin gelmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem