ABD Senatörü Lummis, 100 Bin Dolar Değerinde Bitcoine Sahip Olabilir!

Benzer Haberler

Wyoming’den Cumhuriyetçi ABD Senatörü Cynthia Lummis, 16 Ağustos’ta yaklaşık 100.000 dolar değerinde Bitcoin satın aldığını açıkladı. Stop Trading tarafından açıklanan raporlara göre Senatör Cynthia Lummis’in satın aldığı Bitcoin’lerin değeri, 50.000 ile 100.000 dolar arasında.

ABD’nin STOK yasasına göre kongre üyelerinin bireysel hisse senetleri, tahvilleri ve emtia vadeli işlemleri 45 gün içerisinde raporlanmak zorunda. Ancak diğer fonlar, 45 günlük raporlama zorunluluğundan muaf tutuluyor.

CNBC’ye göre Lummis, bir dosyalama hatasından ötürü Bitcoin satın aldığını geç açıklamak zorunda kaldı. Senatör konuyla ilgili olarak “Bunu fark ettiğimizde, problemin çözümünü etik kurallarla gerçekleştirdik. Bu beklenmedik bir hataydı ve sorunu çözmeyi başardık.” Dedi.

Lummis, piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi üzerindeki yükseliş görüşüyle vokal olmuştu. Senatör Lummis bir zamanlar CNBC’de, ilk Bitcoin alımını 2013’te henüz 330 dolar seviyesindeyken yaptığını açıklamıştı. Bu açıklamasında sonra Haziran 2021’de elinde beş Bitcoin odluğunu açıklamıştı.

Lummis, geçen haziran ayında verdiği bir röportajda, “Bitcoin gibi kripto para biriminin emeklilik fonlarında ve insanların gelecek için biriktirmesi için diğer fırsatlarda kullanılan çeşitlendirilmiş bir varlık tahsisinin parçası haline geldiğini görmek istiyorum” Dedi.

Açıklama, Bitcoin’i 50.000 doların üzerine fırlatan güçlü bir boğa koşusundan günler sonra geldi. Senatör Lummis gibi diğer senatörlerin de Bitcoin sahibi olduğu biliniyor. Bu gelişmelerin Bitcoin fiyatına etki edip etmeyeceği merak ediliyor. Lider kripto para birimi 57.000 dolar seviyesinde tutunmaya gayret ediyor.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem