ABD Senatörlerinin Kripto Para Yatırımları Ortaya Çıktı

Benzer Haberler

Unusual Whales tarafından yakın zamanda yayınlanan bir rapora göre, ABD Kongre üyeleri kripto endüstrisinde pozisyonlarını ilerletmeye devam ediyor. İşte Unsusual Whales’in yayınladığı rapora göre 9 Altcoin projesine yatırım yapan ABD’li milletvekilleri…

ABD’li Milletvekillerin Kripto Para Yatırımları İfşa Oldu

Altyapı yasasının yarattığı belirsizliğe ve kripto paralar ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki dalgalı ilişkiye rağmen, Kongre üyeleri 290.000.000 dolarlık hisse senedi, 140.000.000 dolarlık opsiyon ve 124.000.000 dolarlık özel sermaye fonları ve kripto para ticareti yaptı.

Yine aynı rapora göre göre üyeler, 12 farklı kripto para biriminde toplamda 25 işlem yaptığı kaydedildi. Yapılan işlemler içerisinde en büyüğünü, Senatör Cynthia Lummis’in gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Senatör Lummis’in 2013 ve 2021 yılları arasında satın aldığı yaklaşık 100.000 dolar değerindeki BTC aldığı görüldü.

Kripto para yanlısı olan Senatör Pat Toomey ise geçen yıl 30.000 dolarlık kripto para satın aldı. Dönem içinde portföyüne GBTC ve ETHE trust fonlarını ekledi. Alabama temsilcisi Barry Moore, Cardano’da (ADA) 45.000 dolar ve Ethereum’da (ETH) 15.000 dolar biriktirdi. Politikacı aynı zamanda DOGE çılgınlığına da karışmıştı, bu nedenle hala meme coin’in önemli bir bölümünü elinde tuttuğuna inanılıyor.

Mart 2021’de BAT ve CELO satın alımıyla kripto paralarını halka açıklayan ilk milletvekili olan Mark Green; Nisan ayında portföyüne XLM, LINK, DOGE, ETC ve EOS ekledi. Son olarak Demokrat Marie Newman, Senatör Toomey ile birlikte Grayscale Bitcoin Trust’ta (GBTC) en az 50.000 dolarlık hisse alımı gerçekleştirdi.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem