ABD Ordusu Blockchain Teknolojisini Kullanıyor

Benzer Haberler

Komuta, kontrol, iletişim, siber güvenlik, gözetleme ve istihbarattan (C5ISR Heart) sorumlu ABD askeri mühendisleri, operasyonel veri yönetiminde blok zinciri tabanlı teknolojileri test ediyor. Modern savaşta orduların siber saldırılara karşı duyarlılığı, insan gücü ve teçhizatın fiziksel olarak yok edilmesinden daha önemlidir. Bu nedenle, askeri operasyonların taktik desteği için iyi gelişmiş bir iletişim altyapısı ve en önemlisi de güvenli bir dijital ortam şarttır. İletişimin kontrolünü ele geçirmek, düşmanın bilgiyi yönetmesini sağlar. Bu nedenle veri kaynağının meşruiyetini, gelen verinin doğruluğunu teyit etme ve takip etme görevi ön plana çıkmaktadır. ABD ordusu Bunu yapmak için, blockchain teknolojisini kullanarak veri aktarımına yeni bir yaklaşım geliştiriyor.

Bu yaklaşım, ekibin kritik kararlar alırken aldığı bilgilerin bütünlüğünden ve güvenilirliğinden tamamen emin olmasına katkı sunacak. Bir veri kaynağının sadece ağ erişimi ile değil, aynı zamanda birçok parametre ile doğrulanmasına izin veren tanımlama uygulamaları için dahili bir blok zinciri tanıtıldı. ABD ordusu, Information Trust programı aracılığıyla yeni veri işleme ve yönetim yetenekleri geliştirmek için blok zinciri teknolojisini kullanıyor. Birçok parametre ile kimlik doğrulamaya izin veren kimlik doğrulama uygulamaları için dahili bir blok zinciri tanıtıldı. ABD ordusu, Information Trust programı aracılığıyla yeni veri işleme ve yönetim yetenekleri geliştirmek için blok zinciri teknolojisini kullanıyor. Birçok parametre ile kimlik doğrulamaya izin veren kimlik doğrulama uygulamaları için dahili bir blok zinciri tanıtıldı.

Fransız Ordusu’da Tezos’u Kullanmıştı

2019’da Tezos Fransız ordusu tarafından operasyonel amaçlarla kullanılan ilk blok zinciri olmuştu. Aynı zamanda Fransız Ordusu Siber Suç Ofisi (C3N) akıllı sözleşmeleri de aktif bir şekilde kullanmıştı. Akıllı anlaşma, C3N’nin işletme maliyetlerini karşılamak için Europol tarafından tahsis edilen fonlardan kripto para biriminde ödeme almasına izin vermişti.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem