ABD Kongresi’nin 6 Üyesi Bitcoin Yatırımcısı Çıktı!

Benzer Haberler

Amerika Birleşik Devletleri’nin üst düzey isimleri Bitcoin ve diğer kripto paralara karşı ilgili. Zaman zaman ABD içerisinden aykırı sesler yükselse de, Başkan Biden’in Stablecoinler için yaptığı açıklamalar, bu ilginin delili niteliğinde.

Son olarak ABD’de, ikisi senatör olmak üzere, toplamda altı kongre üyesinin Bitcoin’i olduğu iddia edildi. Bitcoin cüzdanı girişimi Casa’nın kurucu ortağı olan Jameson Lopp’un başlattığı BitcoinPoliticians.org projesinin verileri, Bitcoin’in siyasetçilerin de tercih etmeye başladığı bir varlık haline geldiğini ortaya koyuyor.

Yapılan araştırmaya göre 6 milletvekilinin Bitcoin’e yatırım yapıyor. Yatırım yapan bu isimlerin Cynthia Lummis, Michael McCaul, Bary Moore, Patrick Toomey, Jefferson Van Drew ve Michael Waltz olduğu iddia edildi.

Kripto paralara verdiği destekle bilinen senatör Lummis’in 100-250 bin dolar civarında bir Bitcoin’e sahip olduğu biliniyor. Jefferson Van Drew ise 100-250 bin dolar civarında Grayscale Bitcoin fonu hissesinin sahibi durumunda. Waltz, 30-100 bin dolarlık Bitcoin’inin olduğunu söylerken, diğer önemli kişilerin yatırımlarının küçük ölçeklerde olduğu gözleniyor. Örneğin, Lummis gibi kripto para destekçisi bir senatör olarak bilinen Toomey’in 20-30 bin dolar civarında Bitcoin ve Ethereum fonlarında yatırımı mevcut.

Bununla birlikte Bitcoin satın alan Kongre ve Temsilciler Meclisi üyelerinin tamamının cumhuriyetçi olması da dikkatlerden kaçmıyor.

Lummis ile Toomey, özellikle 1 trilyon dolarlık altyapı yasa tasarısına dahil edilen kripto vergi hükmü tartışmaları sırasında öne çıkmışlardı. İki senatör, söz konusu hükmün inovasyonu engelleyici nitelikte olduğunu savunmuş ve Senato’dan geçmemesi için gayret göstermişlerdi. Toomey, geçtiğimiz günlerde Çin’in kripto paralarla ilgili kapsamlı yasak açıklaması sırasında “Bu, ABD için büyük fırsat” diyerek kripto paralara tekrardan göz kırpmıştı.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem