ABD Bankası, NYDIG İle Ortak Oldu!

Benzer Haberler

ABD Bankası, ABD ve Cayman Adaları’ndaki kurumsal müşterilerine kripto saklama hizmetleri sunuyor. Bugünkü duyuruya göre, özel fonlar şu anda Bitcoinlerini bankada tutabilir. Gelecekte daha fazla para için destek ekleneceği öngörülüyor.

NYDIG, bir sağlayıcı ağı inşa etmesine rağmen, bankanın duyurduğu ilk alt saklama ortağı konumunda. Duyuruya göre NYDIG, uzaydaki uyumluluk ve düzenleyici standartlarda gezinme geçmişi nedeniyle listenin başında yer aldı.

ABD Bankası Varlık Yönetimi ve Yatırım Hizmetleri başkan yardımcısı Gunjan Kedia, yatırımcının kripto tekliflerine olan talebinin son yıllarda patladığını söyledi. Bugünkü duyuruda, “Fon ve kurumsal saklama müşterilerimiz, kripto para birimi teklif etme planlarını hızlandırdı ve buna karşılık, saklama hizmetleri sunma yeteneğimizi hızlandırmayı bir öncelik haline getirdik” Dedi.

CNBC’den gelen bir rapora göre banka, saklama teklifleri kapsamında Bitcoin, Bitcoin Cash ve Litecoin için özel anahtar depolama olanağı sağlayacak. ABD Bankası’nın gözaltına alma kararı, diğer bankanın kriptoya girmesini takip ediyor. State Street yeni bir kripto birimi kurarken, Bank of New York Mellon bu yıl saklama hizmetlerini başlatmaya hazırlanıyor.

ABD Bankası ilk olarak bu yılın Nisan ayında Bitcoin saklama hizmetlerini başlatacağını duyurdu. O sırada banka, Denetçi Brian Brooks’un sağladığı ve ulusal bankalara kripto para saklama yetkisi verdiğine atıfta bulundu.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem