2022 Buğday ve Arpa Alım Fiyatları Açıklandı! Üreticilere Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Teşvik Müjdesi De Verildi!

Benzer Haberler

2022 Arpa ve buğday alım fiyatları belli oldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan 2022 fiyatlarına ilişkin ayrıca üreticilere birçok önemli haber de verildi. Özellikle son dönemde artan enflasyon, döviz kuru, vergiler ve akaryakıt pahalılığı gibi nedenlere bağlı olarak üreticinin yaşadığı zorluklara yönelik yeni adımların da atılması bekleniyor. Arpa ve buğday 2022 alım fiyatları ve teşvik primleri hakkında önemli mesajlar verildi.

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) ton başına arpa, buğday teşvik primleri ve alım fiyatlarına ilişkin ortaya çıkan yeni detaylar üreticilerin gündeminde ilk sıralara yerleşti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Kızılcahamam’da yapılan AK Parti 30’uncu İstişare ve Değerlendirme Toplantısı kapanış konuşmasında arpa buğday alım fiyatlarına ilişkin ve teşviklere yönelik önemli detayları paylaştı. 2022 arpa buğday fiyatları ve teşviklerine ilişkin yaptığı açıklamada, fiyatlar belirlenirken çiftçilerin karşılığını alarak üretime devam etmesinin yanı sıra iç ve dış piyasa gelişmelerine bağlı olarak ihtiyaç olan stokların sağlanmasını da dikkate aldıkları ifade edildi.

TMO 2022 Buğday Alım Fiyatı ve Teşviki Ne Kadar?

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) 2022 yılı için sert ekmeklik buğdayda bu yıl ton başına 6 bin 50 lira alım ve 1.000 TL prim bedeli olmak üzere toplamda 7 bin 50 lira ödeme yapacak.

TMO 2022 Arpa Alım Fiyatı ve Teşviki Ne Kadar?

Arpada ise ton başına alım fiyatı 5 bin 500 lira olarak belirlendi. Arpada prim bedeli ise 500 lira olarak açıklandı. Toplamda ise böylece 6 bin lira olarak ödeme yapılabilecek. Toprak Mahsulleri Ofisine ürünlerini veren ve çiftçi kayıt sistemine kayıtlı üreticilerin yararlanması sağlanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem